Jilet Sinan Indir türkçe PDF ePub online ücretsiz

By | Haziran 12, 2019

Jilet Sinan

AYRINTI YAYINLARI

Gönül Kıvılcım

Jilet Sinan

Dil: Türkçe
Fiyatı: ÜCRETSİZ

>> Kitabı indir <<

Bilgi:
Kitap formatı:epub.pdf.mobi.fb2.ibooks
txt.lit.doc.djvu

Deli Yunus, Kunt, Kinova, Jilet, Cingöz, Fırlama ve diğerleri…

Sokaktakiler yani, fark ettiğimizde kaldırım değiştirdiğimiz, yüzleri kansızlıktan karaya çalmış tinerciler, sefil ve perişan yaşayanlar… kısacası, en diptekiler… Usta yazar Gönül Kıvılcım, Jilet Sinan’da işte bu kimliksiz, evsiz ve sevgisiz yaşayan, daha doğrusu yaşamaya çalışan çocukların yırtıcı dünyasına, geceye, gecenin en karanlık, en soğuk ve en acımasız atmosferine davet ediyor okurunu. Yoksulluk ve sefalete güzelleme düzmediği gibi, sistemin dışına fırlatılmış bu insani atıklar için geri dönülecek noktanın çoktan aşıldığının da farkında.Mekânları bazen bir üstgeçidin kuytu bir köşesi, bazen bir bankamatik, çoğunlukla terk edilmiş bir izbe, şansları varsa boş bir dükkân olan bu çocuklar, kendilerini kabul etmeyen bir toplumdan istifa ediyor ve ilk iş olarak da kendilerine hiçbir şey, insan olma hakkı bile vermediği yetmezmiş gibi, başlarına bela olan- karakolda fişlenmenin, yakalandıklarında cezalarının katlanmasının, daha fazla dayak ve daha çok acının nedeni olan nüfus cüzdanlarını yırtıyorlar. Başka bir tanrının, başka bir cumhuriyetin topraklarındayız- “Kafa Kâğıtsızlar Memleketi”ndeyiz artık. O memleketin çocukları kimlikli topluma yönelik kin ve nefretlerini kendi bedenlerine ve birbirlerine akıtıyor- tecavüzün, kan, şiddet ve ölümün doğallaştığı gecelerde her köşe başında bir pusunun ürpertisiyle bir sonraki güne yetişip tutunmaya çalışıyorlar…
Gelin bir sabaha daha tutunmuş Jilet Sinan’ın kafasının içinde dolanıp duran cümlelere kulak verelim:

Adımımızı attığımız yerde filmlerdekinden güzel villalar bitecek, düğün sofralarını aratmayan masalarda sinema afişlerinden göz kırpan kızlarla yemek yiyecektik. Fantezilerimiz kutularından fırlıyor, etrafımızda dans ediyordu… Kabuklarımızdan zorla çıkardılar bizi. Başımıza kaka kaka dünyanın düz değil yuvarlak olduğunu öğrettiler. Bu yuvarlak dünyada dürüstler yerine namertler, düşler yerine tefeciler iş yapıyordu. Hırs içimizde patlayan havai fişekler gibiydi.

Yemin ettik. Eğer dünya dönüyorsa biz de tersine çevirecektik. Belalıydık bundan böyle. Mademki belalılar topluyordu parsayı, defterini dürecektik topunun. Av köpekleriydik. Geceleri köşelerde mazın adam bekledik. Cüzdanı vermedi mi acımadık, apandisini aldık. Yakalanınca polis dövemeden, jiletle kolumuzu, bacağımızı kestik, façamızı kendimiz attık.

Fiyat e-kitabı:

Jilet Sinan.kitap { e-kitap} – TL(0.00 lir)

Jilet Sinan.sesli kitap – TL(0.00 lir)

Jilet Sinan.pdf

Jilet Sinan.epub

Çevrimiçi oku:444
Kitabı indir:1002

Bu kitabı bugün okudun mu? Kitaplar dünyanın kapılarıdır. Jilet Sinan Üç kız kardeş ve internet kitabının varlığı için mücadele, lütfen web sitemizde durun. Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Jilet Sinan Üç kızkardeş ve savaş sunuyoruz. Okuma, ne kadar bilgi edinirsek. Kitabın var ve hemen kitap!

TAGS:

Indir internet üzerinden 9755397467 Jilet Sinan PDF Epub internet üzerinden;

[Indir Türk] Jilet Sinan DOC Pdf;

Indir Türk Jilet Sinan \Epub PDF\ internet üzerinden;

kitap Indir 9755397467 Jilet Sinan kitap PDF Türkçe;

okumak PDF 9755397467 Jilet Sinan MOBI Doc;

ücretsiz Indir Jilet Sinan Ibook pdf Türkçe;

Indir Jilet Sinan PDF Doc;

Indir 9755397467 PDF Jilet Sinan Docx epub;

Indir internet üzerinden Jilet Sinan dvd kindle;

Indir Türk Jilet Sinan FB2 mp3 online;

PDF 9755397467 Türk Jilet Sinan pdf fb2;

Indir Pdf Download Jilet Sinan docx fb2 torrent;

ücretsiz Indir Jilet Sinan FB2 EPUB;

ücretsiz
okumak Indir Jilet Sinan Pdf MOBI torrent
;

EPUB Satış değişimi Jilet Sinan PDF e-kitap;

Indir 9755397467 Türk Jilet Sinan PDF kitaplar;

Satış değişimi internet üzerinden 9755397467 Jilet Sinan kitaplar pdf;

ucuz satışlar Indir Jilet Sinan e-kitaplar Pdf

9755397467.ISBN books

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir